PDFPrint

Pas mus Jūs vėl atrasite gyvenimo džiaugsmą!

Socialinė globa

Kam skirta?

Pagyvenusiems asmenims, kurie dėl amžiaus ir sveikatos būklės yra iš dalies nesavarankiški arba yra visiškai nesavarankiški, t.y. netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.

Taip pat suaugusiems, darbingo amžiaus asmenims, kurie dėl neįgalumo yra iš dalies netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime, bei darbingo amžiaus asmenims su sunkia negalia (tiems, kuriems LR Socialinių paslaugų įstatymo nustatyta tvarka yra nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis ir kuris pagal Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymą yra pripažinti nedarbingais).

Tuo pačiu teikiamos paslaugos yra skirtos šių asmenų šeimos nariams, globėjams, rūpintojams, kurie dėl tam tikrų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų, šeimos ar darbo įsipareigojimų ir kt.) laikinai, darbo savaitę ar ilgesnį laikotarpį negali prižiūrėti šių asmenų arba kuriems reikalingos „atokvėpio“ atostogos.

Paslaugos trukmė

Trumpalaikė socialinė globa - nuo 12 valandų per parą iki 6 mėnesių per metus arba 5 paros per savaitę iki neterminuoto laikotarpio.

Paslaugų trukmė ir intensyvumas nustatomas pagal poreikį, t.y. paslauga galima naudotis tiek, kiek asmeniui ar jo artimajam reikia, t.y. savaitgalį, 10 dienų, mėnesį, tris mėnesius ir pan., neviršijant maksimalių laikotarpių.

Ilgalaikė socialinė globa - nuo 6 mėnesių per metus iki neterminuoto laikotarpio.

Vietos

Socialinės globos padalinyje be užimtumų kambario, salės, valgyklos, virtuvėlės, koplyčios ir bendrų erdvių (holų) yra įrengta 15 erdvių dviviečių kambarių, kuriose yra po 2 lovas, ir 12 vienviečių kambarių.

Dauguma kambarių stovi funkcinės lovos, turinčios daugiau kaip 5 skirtingas funkcijas: galvos-nugaros dalies pakėlimas, kelių-blauzdų dalies pakėlimas, sėdėjimo „Comfort“ pozicija, „Cardio“ gulėjimo pozicija, „Pusiau–Fowler“ pozicija, aukščio reguliavimas, individualiai reguliuojamos šoninės apsaugos. Jos yra ypač patogios asmenims, kurie sunkiai vaikšto arba visai nebevaikšto ir daugiausia laiko praleidžia gulėdami lovoje. Visose lovose yra pakloti čiužiniai, skirti pragulų profilaktikai.

21 kambarys (iš 27) turi atskirą tik kambariui skirtą dušo ir tualeto kambarį. Kitiems kambariams skirti bendri dušai ir tualetai.

Kambariuose yra galimybė pasijungti televizorių, radiją, kompiuterį, yra internetinis ryšys.

Užimtumas

Įstaigoje yra organizuojami įvairūs užsiėmimai: stalo žaidimų, įvairių rankdarbių, muzikos klausymo, piešimo, filmų žiūrėjimo, spaudos apžvalgos, literatūros skaitymo, taip pat užsiėmimai kompiuteriu, naršymas internete, bendravimas "Skype" programos pagalba su artimaisiais. Yra įrengta salė, kurioje yra mankštinamasi ar vedami kiti aktyvūs užsiėmimai. Įstaiga turi vaikščiojimo lygiagretes bei švediškas sieneles, kitas naudingas priemones.

Užsiėmimuose asmenys dalyvauja savanoriškai bei pagal galimybes. Gulintiems asmenims užimtumas organizuojamas atsižvelgiant į jų poreikius ir fizines galimybes.

Paslaugų kaina

Paslaugų kaina priklauso nuo asmens nesavarankiškumo lygio ir reikalingos pagalbos poreikio.

Už paslaugos kainą asmeniui suteikiama vieta kambaryje, kurioje yra lova, atskira spintelė prie lovos, drabužių spinta, stalas, kėdė, TV staliukas, užtikrinamas saugumas ir priežiūra visą parą, suteikiamas apnakvindinimas (kai teikiama trumpalaikė socialinė globa), maitinimas, nuolatinė pagalba rengiantis, maitinantis, prausiantis, maudantis ir kt. pobūdžio pagalba, teikiamos skalbimo paslaugos, palaikomi arba ugdomi nauji asmens kasdieninio gyvenimo įgūdžiai, organizuojamas turiningas laisvalaikio praleidimas, teikiama pirmoji medicininė pagalba, organizuojamos sveikatos priežiūros paslaugos, kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį.

Paslaugos teikiamos:

- sudarius sutartį dėl socialinių paslaugų tiesiogiai su VšĮ "Senolių namai"

ir / arba

- sudarius dvišalę / trišalę sutartį su VšĮ "Senolių namai" ir asmens gyvenamosios vietos savivaldybės administracija (kai savivaldybės administracija kompensuoja dalį paslaugos kainos).

Kreipiantis dėl paslaugų, reikia pateikti šiuos dokumentus:

1) užpildytą Prašymą-paraišką dėl socialinių paslaugų (pildoma įstaigoje);

2) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

3) asmens statusą patvirtinantį dokumentą (neįgaliojo pažymėjimą ir pan.);

4) spec. poreikio nustatymo pažymą, jei asmeniui nustatytas priežiūros ar slaugos poreikis;

5) šeimos gydytojo išduota pažyma apie bendrą sveikatos būklę (F027/a) ir vartojamus vaistus bei atliktus tyrimus su išvada, kad asmuo neserga jokia užkrečiama liga ir globos įstaigoje gyventi gali.

6) jeigu asmuo lankosi pas gydytoją-psichiatrą, jo išduota pažyma (F027/a).